تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
نوشته های روز مره ام


امروز میخوام فعالیتم رو با تحریریه قطع کنم. برخلاف میل باطنیم ...

راستش پد و مادرم اصرار به این کار دارند و میکند که این همه کار باهم نمیشه. درسات؛کلاس زبان و مشاوره و هر هفته ترجمه سه تا مقاله. روز های امتحان و روزایی که کارزیاد دارم خیلی بی نظم میشم تو ترجمه و تنها کاری هستش که می تونم زمینش بذارم و حس خیلی بدی بهم دست میده. از اون آدمایی هستم که وقتی کاری رو شروع می کنند و اون کار رقابت توش مطرحه، یا باید موفق بشند یا بمیرند. به متوسط بودن راضی نبودم هیچ وقت. این درسام که میبینید زیاد نمیخونم به این خاطره که رقابتی توش نمیبینم! حتی کسایی که دارند زیاد می خونند رو درک نمی کنم! نمیفهمم چراباید یه نفر 24 واحد درس برداره خودشو بکشه درس بخونه که به جای 5 ترم علوم پایه رو 4 ترمه تموم کنه! رقابتی ندارم با بچه ها و متد غلط آموزش و همه و همه تاثیر داره تو این بی علاقگی من ... اما دارم باهاش مبارزه می کنم. چون راه دیگه ای ندارم. هرچقدر هم خودمو با ترجمه و مشاوره سرگرم کنم مجبورم برای موفقیت در این حرفه رفرنس بخونم ، سر خیلی از کلاس های مزخرف بشینم و گوش بدم و یاد بگیرم ...

کنار این تیم بودن خیلی چیزا به من یاد داد. گروهی کار کردن ودرس خوندن سردبیر و دوستاش رو دوست دارم. در هیچ محدوده و هیچ مرزی قرار نمیگیرند ... یه چیز خیلی خوبی که سردبیر میگفت این بود که از وقتی این کار رو شروع کردم، یاد گرفتم چطور با استادا بحث کنم، باهاشون مصاحبه کنم، از استادا ایراد بگیرم و به جای علمی که سال 2010 تو رفرنس ها ثبت شده با علم سال 2018 برم جلو ... این دیدگاه رو دوست دارم. خیلی دلم میخواد با همچین آدمایی که بزرگ فکر میکنند دوست باشم ؛ باهاشون رقابت کنم و ازشون چیز یادبگیرم ... اما این حصاری که دور خودم کشیدم و نمیذاره با خیلیا من جمله جنس مخالف خوب ارتباط برقرار کنم نمیذاره ... راستش نمیدونم چطوری میشه اصلا با یه پسر دوست شد ( دوست معمولی ؛ برای تبادل نظر ... ) . خیلی اذیت میشم واقعا ... خیلی ... وقتی یه سوال نمیتونم از جنس مخالفم بپرسم ... وقتی نمیتونم تعامل کنم ... اما باز هم مبارزه می کنم ... همین کار مشاوره خیلی داره تو این زمینه کمکم می کنه ... این کار این فرصت رو به من میده که با جنس .خالف و موافقم بهتر تعامل داشته باشم و بهتر بتونم صحبت کنم ... تجربه ی خیلی خوبیه برام.

حالا همه ی اینا به کنار میخوام درس هایی که از این کار گرفتم رو بنویسم تا آویزخه گوشم باشه. بنویسم که ثبت بشه که یادم بمونه ...

 • تا زمانی که دقیقا درباره کاری اطلاعات کسب نکردم، نباید وارد اون کار بشم. اشتباه من تو این کار از همون اولش شروع شد. یکی از دوستانم بهم پیشنهاد داد و منم بدون هیچ پرسشی قبول کردم! در حقیقت به خاطر نمره فیزیولوژیم بود و میخواستم مقاله ای که برای نوروماسکولار جانکشن نوشته بودیم رو پابلیش کنیم ... چه شد؟ یهویی وارد کاری شدم که بهم گفتن هفته بعد باید سه تا مقاله ترجمه کنی ... من چه کردم؟ اصلا آماده نبودم و کار رو دیر و با کلی استرس تحویل دادم ... فرداش تحویل ندادم و مقاله روز بعد رو هم با کلی استرس ... کار برای من اینجوری شروع شد و اصلا نتونستم باهاش خوب مواجه بشم. گاها تا 7 شب دانشگاه می موندم تا یه مقاله خوب تحویل بدم و روش کلی فکر کنم ... رفته رفته مهارتم بیشتر شد ولی هنوزم اثرات مخرب اون استرس هست و فکر میکنم مقاله ترجمه کردن یعنی کلی استرس! ساده ترین مقاله ها رو هم با کلی استرس پابلیش می کنم و اصلا نتوستم براش برنامه ریزی درست و بلند مدت داشته باشم.
 • باید بین نقش ها و کارهامون تعادل ایجاد کنیم روزهایی که قرار بود مقاله پابلیش کنم میتونم بگم فلج میشدم! میخواستم کتاب بخونم هم فکرم پیش مقاله بود ... نه میتونستم درس بخونم و نه تمرکز میکردم برای مقاله!
 • وقتی وارد تیمی شدید و تازه کارید سوال بپرسید؛ با مدیران و اعضای ارشد اون تیم تعامل داشته باشید و سعی کنید خودتون رو ثابت کنید . برخورد اول هم خیلی تاثیر داره تو تفکر اعضای اون تیم نسبت به شما. من برخورد اول خوبی نداشتم و سوال نمی پرسیدم ... یعنی روم نمیشد و فکر میکردم میگن هیچ چی بلد نیست ... ولی زمان هایی که اگر مشکلی بود به سردبیر یا سایر اعضا می گفتم و سعی میکردم کمک بگیرم ازشون خیلی بهتر کارم جلو میرفت.
اینا مهم ترین درس هایی بودند که از این کار گرفتم ... امیدوارم تیم تحریریه به بهترین موفقیت ها برسند ... واقعا تیم خیلی خوبی دارند.

یک چیزی که دوست دارم ادامه بدم، همین کار ترجمه است ... دوست دارم توی وبلاگم هفته ای یه بار یه چکیده از مقاله هایی که میخونم رو بنویسم ... نمیدونم چطوری ولی ازتون میخوام یادم بندازید:) . چند تا سایت مفید هم به شما معرفی می کنم که علم روز دنیا لحظه به لحظه توشون قرار داده میشه.

1. ScinceDirect
2. ScinceDaily
3. MedicalNewsToday
4. eurekalert
5. Futurism
6. scientificamerican
7. medicalxpress
8. webMD
9. newscientist
10. statnews۱۰ فروردين ۹۷ ، ۱۶:۴۲ ۳ ۲ ۱۵۹ علوم پایه حرف حساب

نظرات (۳)

 • آنیا بلایت
  جمعه ۱۰ فروردين ۹۷ , ۱۷:۱۰
  چقدر احساس میکنم حیف شده که این فعالیت رو کنار گذاشتی :( وقتی توضیحاتت رو درموردش خوندم حس کردم باعث میشده حس مفید بودن و فعال بودن بکنی:) 
  نظرم اینه که اگه دوست داری کلاس زبان رو تا high3 بیشتر ادامه نده ... چون واقعا advanced اونقدرا هم مهم نیست... مگر از نظر اینکه فرصت برای مکالمه یه خورده زیاد میشه و ریدینگا یه ذره تخصصی تر میشن و روی آرتیکل نوشتن یا نامه نوشتن و غیره تمرین میکنی... 
  به هر حال خسته نباشی و موفق باشی ^-^
  • author avatar
   ریزوریوس ❤:)
   ۱۰ فروردين ۹۷، ۱۷:۳۰
   خیلییی بهم کمک می کرد ...
   منتها نمیتونم تو روی پدر و مادرم وایستم که! ... قانع هم نمیشن ... چون علاقه دارم زیاد هم وقت میذارم ... درحقیقت کاریه که به جای درس خوندن انجام میدم و میدونم که اگر نباشه درس هم نمیخونم! حداقل 4 تاچیز یاد میگرفتم.
   دوست دارم زبان رو ادامه بدم ... نمیدونم ... تموم کردن کارایی که شروع کردم بهم حس قدرت میده:))
 • آنیا بلایت
  جمعه ۱۰ فروردين ۹۷ , ۱۸:۲۸
  میدونم چی میگی:)) منم از کارای نصفه نیمه خیلی بدم میاد! در حدی که مثلا فکر کردن به ژیمناستیکی  که ۶ یا ۷ سالگی نصفه نیمه ول کردم هنوز عصبیم میکنه! 
  ایشالا که دوباره فرصتش پیش بیاد براش وقت بذاری :)♡♡
 • جوجه:))
  جمعه ۱۰ فروردين ۹۷ , ۲۲:۰۵
  اول اینکه ممنون بابت این سایت ها من رفتم ولی چیزی سر در نیاوردم 😢😢
  شما چیکار کردید که اینقدر زبانتون خوبه؟! من چیکارکنم زبانم خوب بشه آخه؟
  • author avatar
   ریزوریوس ❤:)
   ۱۱ فروردين ۹۷، ۱۰:۵۲
   سلام عزیزم ... ممنون از شما
   خب من رشته ام جوریه که با این متن ها در ارتباطم ، این متن ها هم متن علمی هستند و فرق دارند با متن عادی ... و برای کسی که با متون علمی در ارتباط اند خوندنش از متن علمی فارسی هم راحت تره. 
    وبرای زبان عمومی  هم کلاس زبان میرفتم و الانم دارم میرم ... 
   کلاس زبان برو و ادامه بده حتما ...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

ریزوریوس هستم:)

ریزوریوس به لاتین یعنی خندان ... اسم عضله ای در صورت هست که باعث خندیدن میشه؛عضله خندانی ... ریزوریوستون همیشه منقبض❤

اینجا سعی میکنم زندگی روزمرم رو ثبت کنم:)